Naše nabídka se rozšířila i na Černou Horu

12 května, 2024

Černá Hora je jižním sousedem Chorvatska, s nímž v blízké budoucnosti propojí vzájemně svoje dálniční spojení. Další dálnice povede směrem na Bělehrad. Černá Hora má dvě mezinárodní letiště – Podgorica a Tivat.

Země má velký ekonomický potenciál v cestovním ruchu. V roce 2019 tvořil 25 % HDP, tedy dosáhl rekordní úrovně. Hlavní turistická letoviska se nacházejí u moře, jedná se o města Budva, Kotor, Ulcinj atd. Země k rekreaci nabízí 294 km jadranského pobřeží. Většinu populace tvoří Černohorci a Srbové, úředním jazykem je černohorština psaná latinským písmem.

 

obr.č. 1 – nejnavštěvovanější místa západního Balkánu, r. 2023, počet přenocování

 

Vzhledem k zeměpisné šířce je zde léto delší než v severněji položeném Chorvatsku. Zejména z tohoto důvodu je řada míst v Černé Hoře na čele žebříčků návštěvnosti západního Balkánu. Černá Hora je tak ideálním místem pro nákup investiční nemovitosti, návratnost investice (ROI) se pohybuje mezi 5-10 % ročně.

Prostřednictvím naší partnerské kanceláře zajišťujeme i kompletní správu a pronájem Vaší nemovitosti.

 

obr.č. 2 – 10 největších skupin investorů dle objemu investic směrovaných do nákupu nemovitostí v r. 2023

 

V průběhu času budeme provádět překladu inzerátů zveřejněných v sekci Nemovitosti v Černé Hoře do češtiny.

 

poslední aktualizace: 12.05.2024

Sdílet tento článek:

Adriatic Real

Realitní kancelář Adriatic Real s.r.o. specializující se na zprostředkování koupě nemovitosti na jadranském pobřeží Chorvatska a Černé Hory.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram